blank
Czy w sprawie o rozwód można żądać podziału majątku wspólnego małżonków?

Udostępnij, wybierz swoją platformę!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on google
Share on linkedin
Share on reddit
Share on vk
Share on email

Czy w sprawie o rozwód można żądać podziału majątku wspólnego małżonków?

Adwokat Dominika Fafińska radzi:

Podział majątku wspólnego może nastąpić w sprawie o rozwód, ale pod pewnym warunkiem, jeżeli nie spowoduje zwłoki w postępowaniu. Z reguły z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy pomiędzy małżonkami nie ma sporu co do składników majątku wspólnego, wartości tego majątku oraz sposobu podziału.

Zazwyczaj jednak kwestia podziału majątku rozstrzygana jest w postępowaniu odrębnym przed sądem rejonowym.

Gdańsk 19-03-2016

Więcej
Porad Prawnych

Zapytaj Prawnika

blank

Masz pytanie? Zadaj je nam. Odpowiemy maksymalnie szybko. Adwokat udzieli Państwu wszystkich potrzebnych na wstępie informacji i zaproponuje dalsze kroki. Na pytania zadane w godzinach naszej pracy odpowiadamy w przeciągu 30 minut.

W jaki sposób najlepiej się z nami kontaktować?

Jeśli macie Państwo pytanie natury prawnej, chcielibyście otrzymać poradę, analizę pisma lub umowy, czy zasięgnąć opinii adwokata zapraszamy do naszej Kancelarii na ul. IV Grobla 3, w Gdańsku. W tym celu prosimy zadzwonić pod nr. telefonu +48 58 526 59 80 lub skorzystać z możliwości umówienia porady prawnej na naszej stronie, klikając przycisk poniżej.

Jeśli natomiast nie macie możliwości przyjazdu do Kancelarii, przebywacie za granicą lub chcielibyście otrzymać poradę prawną w formie on-line. Po wypełnieniu formularza otrzymacie Państwo wiadomość email z szczegółową wyceną opracowania i odpowiedzi na przedstawione zagadnienie.

Wszystkich odpowiedzi, niezależnie czy w trakcie porady prawnej, w Kancelarii, czy on-line udziela Adwokat. Zapraszamy do kontaktu.