Porady Prawne

.

Prawo towarzyszy nam na co dzień – często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że niemal każda wykonywana przez nas czynność czy transakcja może mieć swoje skutki legislacyjne i jest uregulowana przez przepisy. Adwokat to osoba, która pomoże państwu odnaleźć się w gąszczu przepisów i udzieli porady prawnej, której wymaga konkretna sytuacja.

 

Małżeństwo, rodzina i rodzicielstwo

Jedną z najczęstszych przyczyn kontaktu Klienta z Kancelarią Adwokacką jest rozwód. Świadczymy porady prawne związane ze sprawami często delikatnymi dla byłych małżonków. Podpowiemy jakie są przesłanki separacji, kiedy można żądać podziału majątku czy eksmisji partnera. Zajmujemy się również doradztwem z zakresu spadków – wydziedziczenia, podziału masy spadkowej czy poświadczenia dziedziczenia. Pomagamy także w ustaleniu władzy rodzicielskiej czy świadczeń alimentacyjnych.

 

Sprawy karne

Dla wielu naszych Klientów Kancelaria Adwokacka to miejsce, w którym szukają pomocy w zrozumieniu przepisów i ich interpretacji. Dotyczy to często także spraw karnych i przestępstw. Wytłumaczymy jakie są warunki przedterminowego zwolnienia z odbycia kary czy zezwolenia na przerwę w jej wykonywaniu. Świadczymy porady prawne dla osób
pozbawionych wolności i reprezentujemy je przed sądami.

 

Biznes i odszkodowania

Swoją pomoc kierujemy również do spółek i przedsiębiorców. Podmioty te często szukają podpowiedzi adwokata w sprawach dotyczących odszkodowań czy sposobów na wyegzekwowanie długów. Nasza Kancelaria zajmuje się także w doradztwem dotyczącym zarządzania i własności nieruchomości czy przepisów budowlanych.

Jeśli nie znajdziecie Państwo interesującej Was porady – prosimy skorzystać z poniższego pola wyszukiwania. Jeśli nie znajdziecie jej na stronie – zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego u dołu strony. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

 • Wszystkie
 • Artykuły
 • Nowości
 • Odszkodowania
 • Porady Prawne
 • Prawo Cywilne
 • Prawo Karne
 • Prawo Nieruchomości
 • Prawo Rodzinne
 • Prawo Spadkowe
 • Wiadomości
blank

Jak określić wysokość alimentów?

Jak określić wysokość alimentów? Adwokat Dominika Fafińska radzi: Wysokość alimentów uzależniona jest od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Usprawiedliwione potrzeby

Czytaj więcej »
blank

Jakie są przesłanki do rozwodu?

Jakie są przesłanki do rozwodu? Adwokat Dominika Fafińska radzi: Aby sąd orzekł pomiędzy stronami rozwód musi dojść do przekonania, że pomiędzy stronami nastąpił zupełny i trwały

Czytaj więcej »
blank

Kiedy nie można orzec rozwodu?

Kiedy nie można orzec rozwodu? Adwokat Dominika Fafińska radzi: Mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli: Wskutek niego miałoby ucierpieć dobro

Czytaj więcej »
blank

Eksmisja współmałżonka

Jakie są przesłanki separacji? Adwokat Dominika Fafińska radzi: W wyroku rozwodowym sąd orzeka o sposobie korzystania z mieszkania przez czas wspólnego zamieszkiwania w nim przez

Czytaj więcej »

Zapytaj Prawnika

blank

Masz pytanie? Zadaj je nam. Odpowiemy maksymalnie szybko. Adwokat udzieli Państwu wszystkich potrzebnych na wstępie informacji i zaproponuje dalsze kroki. Na pytania zadane w godzinach naszej pracy odpowiadamy w przeciągu 30 minut.

W jaki sposób najlepiej się z nami kontaktować?

Jeśli macie Państwo pytanie natury prawnej, chcielibyście otrzymać poradę, analizę pisma lub umowy, czy zasięgnąć opinii adwokata zapraszamy do naszej Kancelarii na ul. IV Grobla 3, w Gdańsku. W tym celu prosimy zadzwonić pod nr. telefonu +48 58 526 59 80 lub skorzystać z możliwości umówienia porady prawnej na naszej stronie, klikając przycisk poniżej.

Jeśli natomiast nie macie możliwości przyjazdu do Kancelarii, przebywacie za granicą lub chcielibyście otrzymać poradę prawną w formie on-line. Po wypełnieniu formularza otrzymacie Państwo wiadomość email z szczegółową wyceną opracowania i odpowiedzi na przedstawione zagadnienie.

Wszystkich odpowiedzi, niezależnie czy w trakcie porady prawnej, w Kancelarii, czy on-line udziela Adwokat. Zapraszamy do kontaktu.